O NÁS

Mgr. CYRIL KUBIŠ,PhD.

Houslista, muzikolog a pedagog

Tak jako většina hudebníků i já jsem prošel hudebním školstvím (ZUŠ a konzervatoř) a nevěděl jsem, co mám dělat, aby mě hraní bavilo a cítil se spokojený. Cvičit způsobem opakování skladby / místa, nebylo pro mě nijak zajímavé. Výsledek byl, že jsem cvičil jen občas a často jen před hodinou a vystoupením. Nikdo mi totiž neukázal opak, co mám dělat, aby mě cvičení bavilo, a tak se i rychleji skladbu naučil. Školství jaksi automaticky předpokládalo, že mám vědět, co se myslí pod pojmem nacvič to.

Od doby mého studia se nic nezměnilo a předmět učení se, není ani na dnešních školách. Co se změnilo, jsou prostředky, které se dají pro dosažení tohoto cíle využívat. Po několikaletém studiu podstaty cvičení jsem vypracoval systém, jak sladit na jedné straně požadavky školy a učitele, na druhé toho, aby dítě cítilo radost z hraní. Výsledkem je ojedinělý projekt mobilní aplikace via2art a pracovní knihy Hudební hry. 

 

Ing. PETR PEHAL

Ajták

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Explicabo nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem.

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut.